Vudu E-VS35R-14-46 5167-0163 Rattler Shrimp Fishing Equipment, Cajun pepper/Chart tail
★★★★★ 4.5 93 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by sebasigns.com
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 17
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
Clam 10695 floro big tooth rig. 3.5 inch , 1/4 oz, golden tiger. E-VS35R-14-46 # E-VS35R-14-46. Brand name Vudu. Saltwater GRUBS Shads & soft Baits. Item weighs 0.1 pounds.
  • Country Of Origin: China
  • Product Type: Fishing Equipment
  • Item Package Dimensions: 7" L X 3.6" W X 0.9" H
  • Item Package Weight: 4.5 Pounds
UPC 096077425464
Size Small
Color Cajun pepper/Chart tail
Brand Name VUDU
Unit Count 1.0 Count
Item Weight 0.25 Ounces
Point Style Needle Point
Manufacturer Big Rock Sports
Material Type Thermoplastic Elastomer
Item Type Name Vudu E-VS35R-14-46 Rattler Shrimp
Target Species Shrimp
Number of Pieces 2
Included Components 7650 fishing-equipment
Global Trade Identification Number 00096077425464
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.5 out of 5
★★★★★
93 ratings | 38 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
83% (77)
4 stars
4% (4)
3 stars
2% (2)
2 stars
1% (1)
1 star
10% (9)