★★★★★ 4.5 57 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by sebasigns.com
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 16
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
  • Easy to install:Installation is very simple and does not require much technical expertise.If necessary,you can go to Youtube to search for the corresponding installation video.Stroke: 344 mm;Minimum Inst Size (Shrink):495 mm; Maximum Inst Size:839 mm;Load:push force:1000 N,pull force:1000 N
Model JLDQ.19B.495.344Z01
Brand Name Maigoo
Model Name JLDQ.19B.495.344Z01
Manufacturer Maigoo
Included Components 1*Power Recliner Lift Chairs Motor Actuator Replacement
Warranty Description 1 year manufacture's warranty
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.5 out of 5
★★★★★
57 ratings | 23 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
83% (47)
4 stars
4% (2)
3 stars
2% (1)
2 stars
1% (1)
1 star
10% (6)